Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   SPOZNAJ MESTO

Mať sprievodcu neustále k dispozícii? Áno, v mobilnom telefóne! Prostredníctvom online prehliadok.


História moderne? Presne taký je Historický kompas s dobovými fotografiami a spomienkami osobností, ktoré sa vám prihovoria zo zvukových nahrávok. Ďalšia trasa vás nasmeruje k 13 múzeám a galériám. S dejinami mesta je neodmyslite spojený aj legendárny zbojnícky kapitán Jánošík či dnes už neexistujúca židovská komunita. Online trasy vám pomôžu pri hľadaní ich stôp. 
Špeciálne miesto medzi online prehliadkami majú prehliadky 4 duchovných pamiatok. Do konca júna je synagóga sprístupnená na požiadanie v Múzeu Janka Kráľa a kostoly sú prístupné len počas bohoslužobných obradov.
Liptovský Mikuláš je aj vyhľadávaným cieľom školských výletov. Pre žiakov máme hneď niekoľko tipov, ako si zostaviť ideálny program.

Múzeá a galérie

Sú top aj v rámci Slovenska – interaktívne Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Jánošíkova mučiareň a súdna sieň, tretia najstaršia galéria v republike,...


13 zastávok Poďme na to

Historický kompas

Poďte sa túlať ulicami Liptovského Mikuláša a pri tom spoznávať 3 desiatky historických budov, osobností a významných udalostí mesta. Nepotrebujete k tomu nič, len mobilný telefón.


30 zastávok Poďme na to

Jánošíkova cesta

Po stopách nesmrteľného zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka súdeného, mučeného a popraveného v Liptovskom Mikuláši! Ako sa z obyčajného zbojníka stala legenda porovnateľná so slávnym Robinom Hoodom?


6 zastávok Poďme na to

Mikulášski židia

Za strhujúcimi osudmi osobností významnej komunity, ktorá viac ako dve storočia spolutvorila dejiny mesta. Prvé židovské rodiny prišli do Mikuláša okolo roku 1720.


6 zastávok Poďme na to

Bohatstvo duchovných pamiatok

História a zaujímavé detaily vzácnych interiérov Kostola sv. Mikuláša, evanjelického kostola, synagógy a Kostola sv. Petra z Alkantary prostredníctvom audiosprievodcov, fotogalérií a krátkych textov.


4 zastávok Poďme na to

Školské výlety

Ponúkame vám ideálny výlet pre 2 st. základných škôl a stredných škôl, kde môžete spojiť jedinečnú vzdelávaciu skúsenosť s množstvom ďalších zaujímavých aktivít. Liptovský Mikuláš je špecifickým miestom, kde život a dielo významných osobností zásadne formovalo osud národa a dostali sa na stránky školských učebníc.


10 zastávok Poďme na to